Kurumsal

Sık Sorulan Sorular

Tedarik nedir?

Tedarik, imal edilen malların bir dış kaynaktan satın alınmasıdır. Tedarik, satın alma ve çok daha fazlası bir tedarik stratejisinin parçasıdır. Tedarik edilen malların uygun maliyetli, kaliteli ve zamanında gelmesi en önemli tedarik stratejisinin sonucudur. İyi bir tedarik stratejisi aynı zamanda nakliye ve lojistik detaylarını da içerir.

Tedarik Zinciri Yönetimi Nedir?
Tedarik Zinciri Yönetimi, malzemelerin tedarikçiden üreticiye, toptancıdan perakendeciden müşteriye hareket ederken ki aktif yönetimidir. SCM (Supply Chain Management), belirli bir ürünün tüm ömrünü kapsar ve bu nedenle kapsamlı bir genel bakış gerektirir.

Tedarik Zinciri Yönetiminin odak noktası, benzer ürünler yapan diğer şirketlere göre rekabet avantajı elde ederken müşteri değerini en üst düzeye çıkarmaktır.

Kalite Kontrol/Kalite Güvencesi Nedir?
Kalite Kontrol, bir ürünün imalatında yer alan tüm faktörleri dikkate alan bir süreçtir. Bu, satıcı yetenekleri, yönetim ve güvenilirlik gibi hususları içerir. Kapsamlı ve rutin denetim, müşteri memnuniyetini garanti eden kalite kontrolünün bir parçasıdır.

Kalite Güvencesi, mükemmel kalite kontrolü gerçekleştirerek üretilen bir üründe kalite düzeyini korumanın garantisidir. Ürünlerdeki hataları ve kusurları önlerken herhangi bir sorundan kaçınmak, müşterilere güçlü bir kalite güvencesi duygusu verir.

Maliyet katmanları eklediğiniz için Arekta'yı kullanmanın faydaları nelerdir?
Arekta’da, ihtiyaçlarınıza en uygun çözüm ne olursa olsun, işletmeniz için verimlilik ve maliyet tasarrufu sağlamak için hazırız. Bu, kurum içi ek kaynak ihtiyacınızı azaltır ve tedarikçilerinize anında erişmenizi sağlar.
Arekta nerede?
Ana tedarik merkezlerimiz en büyük çalışan sayımızın (Türkiye, Çin, İran) olduğu yerler olsa da, her zaman müşterilerimizin yakınında yerel temsilciliğe sahip olmak isteriz. İletişim, yaptığımız işin %80’idir ve ihtiyaçlarınızı anladığımızdan emin olmak, sizin için doğru çözümü sunmamızı sağlar.
Küçük bir işletme olsak bile işletmemizle ilgilenir misiniz?
Bir dizi çözümümüz olduğu göz önüne alındığında, büyümekte olan genç şirketlere kaynak bulma ihtiyaçları konusunda yardımcı olma konusunda iyi bir altyapıya sahibiz.
Arekta'yı diğer Tedarik şirketlerinden farklı kılan nedir?
Çalışanlarımız, müşterilerimize sunduğumuz hizmetin önemli bir parçasıdır. Yalnızca müşterilerimizin ihtiyaçlarına odaklanıyoruz ve yaptığımız her şeyde değer sağlamaya çalışıyoruz.

Daha Fazla Bilgi İster misiniz?

Hizmetlerimiz ve size nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, hemen iletişime geçin.

İlginizi çekebilecek diğer konular

Hizmetlerimiz

Arekta; Çin, Hindistan, İran, Vietnam ve Türkiye’den kalite güvenceli ürünler ve kaynak çözümleri arayan yeni…

Ürünlerimiz

Arekta’nın sizler için sağladığı ürün yelpazesine yakından bakın…

İletişim

Hizmetlerimiz ve ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin…

Arekta İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.